fbpx
More

Юношите загубиха от Нидерландия на европейското

В следващия мач "лъвчетата" се изправят срещу Франция

България стартира участието си на европейското първенство за юноши до 17 години в Израел със загуба от Нидерландия. “Лъвчетата” отстъпиха с 1:3 в първия си мач от шампионата.

На стадиона в Лод българите започнаха двубоя ударно и още в 10-та минута юношата на “Славия” Мартин Георгиев откри резултата след центриране от пряк свободен удар.

До края на първата част нидерландците, които са настоящи европейски шампиони, успяха да изравнят резултата след попадение на Мисеуй.

В началото на втората част “лалетата” създадоха сериозен натиск, като дори удариха греда. Това даде резултат и след час игра Исак Бабади направи пълен обрат.

“Лъвчетата” имаха шанс да изравнят, но не се възползваха и в 91-та минута при контраатака Ван Дуйвен оформи крайния резултат.

В другия мач от Група В Франция разгроми Полша с 6:1.

На 19 май България се изправя срещу “петлите” в Рамат Ган, докато на 22 май е двубоят срещу Полша в Нес Циона.

Първите два отбора в класирането продължават на четвъртфиналите.