21.1 C
София

“Тотнъм” надви “Арсенал” и остава в битката за топ 4 (ВИДЕО)

Арбитърът Пол Тиърни се превърна в главно действащо лице на терена

“Тотнъм” записа убедителна победа срещу “Арсенал”с 3:0 в отложен мач от Висшата лига. “Шпорите” остават в битката за топ 4 на само една точка за “артилеристите” два кръга преди края.

Победата за “Тотнъм” бе от значение, с оглед на спора между двата лондонски отбора за четвъртото място, което ще даде право на участие в груповата фаза на Шампионската лига.

Арбитърът Пол Тиърни се превърна в главно действащо лице на терена.

Най-напред той отсъди спорна дузпа за фаул срещу Хьон Мин Сон в наказателното поле. Хари Кейн реализира от бялата точка и откри резултата.

В 33-та минута след проверка на ВАР, защитникът на “Арсенал” Роб Холдинг извърши нарушение и получи втори жълт картон в рамките на само 7 минути.

Малко по-късно Хари Кейн вкара втори гол за “Тотнъм”, а в началото на втората част резултата стана класически след попадение на корееца Хьон Мин Сон.

“Арсенал” остава с на четвърта позиция в класирането с 66 точки. Петият “Тотнъм” има 65 и е само на точка от своя конкурент в битката за участие в Шампионската лига.

В последните два мача “шпорите” ще се изправят срещу “Бърнли” и “Норич”, докато “Арсенал” гостува на “Нюкасъл” и е домакин на “Евертън” в последния кръг на “Емиратс”.