fbpx
More

“Тампа Бей Лайтнинг” е на полуфинал в НХЛ (ВИДЕО)

"Мълниите" разбиха "пантерите" с 4:0 победи в дербито на Флорида

“Тампа Бей Лайтнинг” се класира на финал в Източната конференция на Националната хокейна лига. Шампионите от последните две години разбиха “пантерите” от Флорида с 4:0 победи в регионалното дерби.

В зала “Амали Арена” в Тампа Бей домакините наложиха своето темпо в мач №4 от четвъртфиналните плейофи.

“Мълниите” бяха спечелили първите три сблъсъка с регионалния си съперник, който бе победител в редовния сезон на Националната хокейна лига.

След първите две части резултатът все още бе 0:0, като два гола на домакините бяха отменени.

Въпреки това те не се отказаха да атакуват и в 6-та минута на третата част Патрик Маруун даде аванс в полза на “мълниите”.

Гостите тръгнаха в атака, като вратарят им Бобровски също излезе напред в последните минути.

Това оказа влияние и “Тампа Бей” отбеляза гол на празна врата, който бе дело на Ондржей Палат.

По този начин “мълниите” спечелиха сблъсъка с 4:0 победи и се класират на финал в Източната конференция.

Там те ще се изправят срещу победителя от двубоя между “Каролина Хърикейнс” и “Ню Йорк Рейнджърс”. “Ураганите” водят с 2:1 победи.

В Западната конференция “Колорадо” води на “Сейнт Луис” с 3:1, докато “Едмънтън” има аванс срещу “Калгари” с 2:1 победи в канадското дерби.