fbpx
More

Севда Асенова спечели бронзов медал на световното първенство по бокс (ВИДЕО)

Това е първи медал за българката от шампионат на планетата

Севда Асенова спечели бронзов медал на световното първенство по бокс за жени в категория до 48 килограма. Шампионатът на планетата се провежда в Истанбул.

Българската боксьорка загуби на полуфинал от представителката на Казахстан Алуа Балкибекова.

Асенова получи контузия в ребрата в средата на първия рунд и това я принуди да прекрати своето участие.

Това е първи медал за националната ни състезателка от световно първенство.

До този момент Севда Асенова има европейска титла от шампионата в София през 2016, както и още три финала.

По пътя към отличието в Истанбул 37-годишната боксьорка победи Сумая Косимова от Таджикистан с 5:0 съдийски гласа, Наталия Рок от Полша с 3:2 и Хана Охота от Украйна с 3:2 гласа.

На финала казахстанката Балкибекова ще се изправи срещу Айше Чагър. Туркинята надделя над аржентинката Алдана Лопес с 4:1 съдийски гласа в другия полуфинал.