петък | 27.05.2022 | 18:08:11
28.8 C
София

“Рейнджърс” надигра “Селтик” в дербито на Шотландия

Това е втора поредна победа след продължения за "сините" от Глазгоу в рамките на 3 дни

„Рейнджърс“ победи „Селтик“ в полуфинал от турнира за Купата на Шотландия.

„Сините“ от Глазгоу надиграха „детелините“ след продължения в голямото дерби.

На финал „Рейнджърс“ ще се изправи срещу „Хартс“ след месец.

През първото полувреме мачът на „Хемпдън Парк“ бе равностоен, като и двата отбора създадоха положения.

Джон Лундстрам оцели греда на „Рейнджърс“ след силен шут от границата на наказателното поле.

В края на първата част Аарън Рамзи получи контузия и бе заменен от атакуващия халф Скот Райт.

През втората част „детелините“ се активизираха и след малко повече от час Грег Тейлър откри резултата.

Малко по-късно „Селтик“ имаше възможност да удвои разултата, но американецът Картър-Викърс оцели гредата.

Това коства проблеми на водача в шотландското първенство и влезлият като резерва канадец Скот Арфийлд изравни десет минути преди края.

Стигна се до продължения, в които и двата тима имаха своите шансове.

В 114-та минута Райън Кент проби отляво и подаде топката към Фешън Сакала. Защитникът Карл Старфелд засече топката, отбелязвайки си автогол.

По този начин „Рейнджърс“ си осигури място във финала за Купата на Шотландия. „Сините“ ще се изправят срещу „Хартс“ на 21 май.

„Сърцата“ елиминираха градския си съперник Хибърниан с 2:1 в другия полуфинал.

Това е втори пореден успех за „Рейнджърс“ след продължения в рамките на 3 дни.

В четвъртък възпитаниците на Джовани ван Бронкхорст елиминираха „Брага“ с 3:1 в Лига Европа и се кларисараха на полуфинал.