14.9 C
София

“Реал” Мадрид постигна пълен обрат в Севиля

Карим Бензема отново се оказа герой за "Белия балет"

„Реал“ Мадрид постигна поредния впечатляващ обрат. „Белия балет“ спечели с 3:2 гостуването си на „Севиля“ в мач от 32-ия кръг на „Ла Лига“. Тимът, воден от легендата Карло Анчелоти, изоставаше с 0:2 на полувремето.

„Реал“ Мадрид остава на върха в класирането в испанското първенство със 75 точки – 15 точки повече от преките си конкуренти „Барселона“, „Севиля“ и „Атлетико“ Мадрид, като „каталунците“ имат два мача по-малко.

На „Рамон Санчес Писхуан“ домакините от „Севиля“ поведоха с 2:0 още през първото полувреме с голове на Иван Ракитич и Ерик Ламела.

В началото на втората част Родриго върна едно попадение. Именно бразилецът бе влязъл като резерва на почивката на мястото на Камавинга.

Още една смяна, направена от Карло Анчелоти, се оказа подходяща, след като Начо Фернандез изравни резултата.

В самия край на двубоя пък Карим Бензема за пореден път се превърна в герой за своя тим, отбелязвайки победния гол след асистенция на Родриго.

Французинът се намира в страхотна форма. Той реализира хеттрик при успеха срещу ПСЖ в ШЛ, също така помогна на „Реал“ да отстрани „Челси“ след продължения.

Забележителен рекорд пък бе поставен в „Ла Лига“. Иняки Уилямс от „Атлетик“ Билбао не е пропускал мач за своя отбор в първенството през последните 6 години.

27-годишният състезател записа 224 поредни изиграни срещи. Това се случи снощи при загубата на „баските“ от „Селта“ Виго с 0:2.