26.8 C
София

Победи за германските отбори в полуфиналите на Лига Европа

"Айнтрахт" Франкфурт удари "чуковете" в Лондон, "Лайпциг" с минимален успех над "Рейнджърс"

Няма изненади след първите полуфинални сблъсъци от турнирите за Лига Европа и Лигата на конференциите. “Айнтрахт” Франкфурт записа важен успех с 2:1 като гост на “Уест Хем” в Лондон.

Германците стартираха двубоя ударно. Още в 49-та секунда 20-годишният Кнауф отбеляза гол с глава след центриране отляво на Рафаел Боре.

Малко по-късно звездата на “чуковете” Микаил Антонио възстанови равенството.

В началото на втората част японецът Даичи Камада донесе победата за своя отбор. По този начин “Айнтрахт” си осигури аванс от един гол срещу “Уест Хем” преди реванша във Франкфурт.

В другия полуфинал от ЛЕ Ред Бул “Лайпциг” победи “Глазгоу Рейнджърс” с 1:0. Единственото попадение реализира испанецът Анхелино 5 минути преди края на редовното време. Така реваншът на “Айброкс” остава отворен.

Полуфиналите за Лигата на конференциите също ще се решат след седмица.

“Лестър” и “Рома” завършиха наравно 1:1, докато “Фейенорд” победи “Олимпик Марсилия” с 3:2 на “Де Кайп”.

Всички реванши ще се играят в четвъртък, на 5 май.