София
9 август 2022 | вторник | 14:38

“Ню Йорк Рейнджърс” елиминира “Питсбърг” за Купа “Стенли” (ВИДЕО)

"Рейнджърс" ще се изправи срещу "Каролина" на четвъртфиналите

“Ню Йорк Рейнджърс” победи “Питсбърг” с 4:3 след продължения в плейоф от Националната хокейна лига. “Рейнджърите” елиминираха “пингвините” и ще се изправят срещу “Каролина” в следващия кръг.

“Ню Йорк Рейнджърс” осъществи обрат срещу своя съперник в общите сблъсъци. “Питсбърг” водеше с 3:1 победи, но “Рейнджърс” спечели сериите с 4:3.

В зала “Медисън Скуеър Гардън”, пред 18 хиляди зрители, домакините изоставаха с 2:3 шест минути преди края на мача. Тогава шведският нападател от ирански произход Мика Зибанеджад отбеляза, след асистенция на Андрю Коп.

Двубоят стигна до продължения. 4 минути и 46 секунди след тяхното начало Артеми Панарин се оказа героят за “Рейнджърс”, реализирайки победен гол.

Тимът от Ню Йорк ще се изправи срещу “Каролина Хърикейнс” на четвъртфинал. “Ураганите” елиминираха “Бостън Бруинс” с 4:3 победи.

В другия сблъсък от Източната конференция “пантерите” от Флорида се изправят срещу шампиона в последните два сезона “Тампа Бей Лайтнинг” в регионално дерби.

На Запад “Колорадо” ще играе срещу “Сейнт Луис”, докато “Калгари” ще се срещне с “Едмънтън”.