fbpx
More

“Милан” и “Интер” остават в борбата за титлата в Серия А (ВИДЕО)

"Росонерите" надделяха над "Аталанта", докато "нерадзурите" победиха "Каляри"

“Милан” и “Интер” постигнаха победи в предпоследния кръг на Серия А. Двата тима от Милано остават в битката за титлата, която ще се реши в последния кръг на шампионата.

“Милан” победи “Аталанта” с 2:0 на “Сан Сиро” след попадения на Рафаел Леао и Тео Ернандез през втората част.

“Интер” пък се наложи с 3:1 като гост над “Каляри” с две попадения на Лаутаро Мартинес и един гол на Матео Дармиан.

“Росонерите” остават на върха в класирането кръг преди края с 83 точки, докато “нерадзурите” имат 81.

Титлата на Италия ще се реши в последния кръг.

На 22 май “Интер” приема “Сампдория”, докато “Милан” гостува на “Сасуоло”.

“Интер” е настоящият шампион на Италия, докато “Милан” не е печелил “Скудетото” от 2011 година.

На трето място финишира “Наполи” със 76 точки, докато четвърти завършва “Ювентус” с 69.

“Лацио”, “Рома”, “Фиорентина” и “Аталанта” ще се борят за последните места, даващи право на участие в Евротурнирите.