5.7 C
София

“Манчестър Сити” взе аванс в голов спектакъл срещу “Реал” Мадрид

"Гражданите" спечелиха с 4:3 на "Етихад"

“Манчестър Сити” записа важна победа с 4:3 над “Реал” Мадрид в първия полуфинал от Шампионската лига. “Гражданите” си осигуриха гол аванс преди реванша на “Сантяго Бернабеу”.

Двубоят на “Етихад” започна зрелищно още от самото начало. Кевин Де Бройне откри резултата след гол с глава във 2-та минута, а в 11-та Габриел Жезус удвои.

Карим Бензема върна едно попадение за “Белия балет” половин час след началото на мача.

Малко по-късно Джон Стоунс се контузи и на негово място влезе Фернандиньо.

Наставниците на двата отбора Хосеп Гуардиола и Карло Анчелоти играеха със схеми 4-3-3, като ротираха съставите в хода на мача.

През втората част гонитбата продължи, като Фил Фоудън отново покачи за “гражданите”, но Жуниор Винисиус бързо върна попадение.

Четвърт час преди края Зинченко бе съборен близо до наказателното поле. Съдията Ищван Ковач даде авантаж, при който Бернардо Силва се възползва и отбеляза гол.

Карим Бензема отново намали резултата след точно изпълнена дузпа в стил “Паненка”.

Реваншът на “Сантяго Бернабеу” ще се състои в сряда, на 4 май.

В другия полуфинал един срещу друг се изправят “Ливърпул” и “Виляреал”. Първият сблъсък ще бъде тази вечер на “Анфийлд”.