26.8 C
София

“Манчестър Сити” разби “Уулвс” и докосва титлата (ВИДЕО)

"Гражданите" са с 3 точки пред основния си конкурент "Ливърпул"

“Манчестър Сити” записа убедителна победа като гост над “Уулвърхемптън” в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига на Англия. “Гражданите” разбиха “вълците” с 5:1. Кевин де Бройне отбеляза 4 попадения за своя отбор.

Белгиецът откри резултата още в 7-та минута, но малко по-късно неговият сънародник Дендонкер възстанови равенството.

В 16-та минута Де Бройне отново даде аванс на “гражданите”.

Халфът оформи своя хеттрик за по-малко от половин час игра след асистенция на Стърлинг.

Инициативата бе изцяло в полза на “Манчестър Сити” и тимът на Хосеп Гуардиола логично се възползва от предоставените възможности.

След един час игра Кевин де Бройне реализира четвъртото си попадение, а в края на двубоя Стърлинг оформи крайния резултат – 5:1.

Манчестър Сити остава лидер в класирането и е все по-близо до спечелването на титлата в Премиършип.

“Гражданите” са на върха с 89 точки, следвани от “Ливърпул” с 86, като “небесносините” имат по-добра голова разлика.

В оставащите два кръга до края “Сити” гостува на “Уест Хем” и е домакин на “Астън Вила”. “Ливърпул” пък гостува на “Саутхемптън” и посреща “Уулвс”.

“Уулвърхемптън” от своя страна все още не е загубил теоретични шансове за участие в Лигата на конференциите.

“Вълците” се намират на осма позиция и са на 5 точки зад седмия “Уест Хем” два кръга преди края.

В другите мачове от вечерта “Лестър” разби “Норич” с 3:0 у дома, “Челси” разгроми “Лийдс” с 3:0 като гост, а “Уотфорд” и “Евертън” завършиха наравно 0:0.