18.2 C
София

Макс Верстапен триумфира в Маями

Световният шампион остави след себе си Льоклер и Сайнц

Световният шампион Макс Верстапен записа втора поредна и общо трета победа от началото на сезон 2022 във Формула 1. Нидерландецът спечели състезанието в Маями, оставяйки след себе си Шарл Льоклер и Карлос Сайнц.

Верстапен стартира от трета позиция, след като Льоклер и Сайнц бяха финиширали преди него в квалификациите.

Още в спринта до първия завой световният шампион успя да изпревари испанеца.

В първите обиколки Льоклер водеше, но износи своите губи и това позволи на 24-годишния нидерландец да направи успешна атака в началото на деветата обиколка.

Верстапен спечели състезанието, а подиума допълниха Льоклер и Сайнц.

На четвърто място финишира мексиканеца Серхио Перес, пети бе Валтери Ботас, докато 7-кратният световен шампион Люис Хамилтън завърши шести.

Това е трета победа от началото на сезона за Макс Верстапен. Преди Маями нидерландецът триумфира и в Емилия Романа и Саудитска Арабия.

Шарл Льоклер пък бе победител в Бахрейн и Австралия.

В общото класиране до момента обаче лидер е състезателят от Монако, втори е Верстапен, а трети е Серхио Перес.

При отборите лидер е “Ферари”, пред “Ред Бул” и “Мерцедес”.

Следващото състезание ще се проведе на 22 май в Барселона.