София

“Лудогорец” стана шампион за 11-и пореден път

ЦСКА и "Левски" завършиха 0:0 във Вечното дерби

„Лудогорец“ Разград стана шампион на България за 11-и пореден път.

„Орлите“ разбиха „Славия“ с 4:1 в мач от 27-ия кръг на Първа лига и са на върха безапелационно 4 кръга преди края на шампионата.

Двубоят започна със силен натиск на разградчани и още след четвърт час игра Гьоко Зайков си отбеляза автогол.

Само няколко минути по-късно мачът вече бе решен след още две попадения на Бърнард Текпетей и Матиас Тисера.

През втората част Текпетей реализира още един гол, а Йон Бакеро вкара почетен гол за „Славия“.

„Лудогорец“ стартира без голяма част от титулярите си. Десподов, Недялков и Пластун пропуснаха срещата заради наказания, а на пейката останаха Сотириу и Каули.

Това е 11-та поредна титла за тима от Разград, който от 2012 година насам всяка година е шампион на България.

„Лудогорец“ на върха в Първа лига със 67 точки. „Орлите“ имат 14 повече от втория в класирането ЦСКА, който е с 53.

Във вечното дерби ЦСКА и „Левски“ завършиха наравно 0:0.

Временният треньор на „армейците“ Алън Пардю сподели след края на двубоя, че ако воденият от него отбор придобие повече увереност, ще отбелязва повече попадения.

Това бе дебют за бившия мениджър на „Уест Хем“, „Чарлтън“, „Нюкасъл“, „Кристъл Палас“ и „Уест Бромич“ като наставник на ЦСКА.

Пардю сподели още, че тимът му е можел да реализира две-три попадения през втората част.