събота | 28.05.2022 | 12:53:14
21.8 C
София

“Локомотив” Пловдив и “Берое” завършиха наравно в мач от първенството

„Локомотив“ Пловдив и „Берое“ завършиха наравно 1:1 в мач от Първа лига. По този начин битката за седмото място, даващо право на участие в баража за Лигата на конференциите, остава отворена.

Гостите от Стара Загора откриха резултата с гол на защитника от Кабо Верде Стийв Фуртадо около половин час от началото на двубоя на „Лаута“.

Малко преди края на първата част французинът Венсан Марсел от „смърфовете“ направи брутален пропуск, след като се размина с топката на празна врата.

Въпреки това „Локомотив“ успя да изравни в самия край на полувремето с гол на Димитър Илиев от дузпа.

Драмата дойде в последните минути на двубоя. Мирослав Енчев получи червен картон за гостите и след проверка на ВАР бе отсъдена дузпа за пловдивчани.

Звездата Димитър Илиев обаче пропусна да донесе победа на „смърфовете“ след като вратярат на „Берое“ Генадий Ганев спаси удара.

И двата отбора остават на върха в битката за участие на бараж в Лигата на конференциите с 36 точки.