25.8 C
София

“Ливърпул” записа важен успех във Висшата лига

"Червените" се изравниха по точки с "Манчестър Сити"

“Ливърпул” победи “Астън Вила” с 2:1 като гост в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига на Англия. Тимът от Мърсисайд се изравни по точки на върха с лидера “Манчестър Сити”, като “гражданите” имат по-добра голова разлика.

Двубоят бе любопитен поради факта, че бившият капитан и легенда на “Ливърпул” Стивън Джерард е мениджър на “Астън Вила”.

Домакините от Бирмингам откриха резултата още в 3-та минута след попадение на Дъглас Луис, но Жоел Матип бързо възстанови равенството.

Половин час след началото на мача Фабиньо се контузи и бе заменен от Хендерсън.

През втората част “Ливърпул” натисна своя съперник и след асистенция на Луис Диас, Садио Мане направи пълен обрат в полза на “червените”.

До края на двубоя тимът на Стивън Джерард нямаше отговор и така “Ливърпул” се поздрави с успеха.

“Червените” имат 86 точки след 36 изиграни мача в първенството.

Лидер е “Манчестър Сити”, който също има 86 точки и е с мач по-малко. “Гражданите” имат по-добра голова разлика, като са отбелязали 3 попадения повече.

В събота “Ливърпул” завърши наравно 1:1 срещу “Тотнъм” на “Анфийлд”, а в неделя “Манчестър Сити” разби “Нюкасъл” с 5:0 на “Етихад”.

Тази вечер “гражданите” гостуват на “Уувърхемптън”. Мачът е от 22:15 часа българско време.