25.8 C
София

“Ливърпул” се класира на финал в ШЛ (ВИДЕО)

"Червените" спечелиха с 3:2 срещу "Виляреал" като гост

“Ливърпул” се класира на финал в Шампионската лига след успех над “Виляреал”. Тимът на Юрген Клоп се наложи с 3:2 и след общ резултат 5:2 ще спори за трофея на 28 май в Париж.

Двубоят на “Естадио де ла Серамика” започна с натиск на “Виляреал”. Още в 3-та минута нападателят от Сенегал Булайе Дия откри резултата след асистенция на Етиен Капу.

До края на полувремето тимът на Унай Емери бе агресивен и търсеше второ попадение. То дойде в 41-та минута, когато Капу центрира топката отдясно и Франсис Коклен отбеляза с глава. По този начин общият резултат бе изравнен.

Юрген Клоп направи необходимите промени в своя състав. На почивката в игра се появи Луис Диас на мястото на Диого Жота.

Четвърт час след началото на втората част Фабиньо нахлу остро отдясно и реализира гол от малък ъгъл. 5 минути по-късно Диас изравни резултата.

“Ливърпул” се възползва от натиска и Садио Мане направи пълен обрат, след като вратарят на “Жълтата подводница” Херонимо Руй направи неразчетено излизане при дълъг пас.

До края на двубоя Капу бе изгонен с втори жълт картон.

“Ливърпул” се класира на трети финал в ШЛ в последните 5 години. “Червените” триумфираха в надпреварата през 2019.

Това е общо 10-и финал за тима от Мърсисайд. “Ливърпул” е печелил най-престижния европейски клубен турнир 6 пъти.

В другия полуфинал тази вечер един срещу друг се изправят “Реал” Мадрид и “Манчестър Сити” на “Сантяго Бернабеу”. “Гражданите” спечелиха първата среща на “Етихад” с 4:3.