18.2 C
София

“Ливърпул” разби “Манчестър Юнайтед” на “Анфийлд”

Мохамед Салах чупи рекорди

„Ливърпул“ разби „Манчестър Юнайтед“ с 4:0 в отложен мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят се игра на „Анфийлд“.

По този начин „червените“ вече са на върха в класирането в шампионата на Англия.

Още в 5-та минута Мохамед Салах даде страхотен пас към Луис Диас при една бърза атака отдясно и колумбиецът откри резултата.

В 7-та минута феновете на „Ливърпул“ направиха голям жест към звездата на „Манчестър Юнайтед“ Кристиано Роналдо.

Португалецът изживя лична трагедия заедно със своята половинка Джорджина Родригес.

Двойката очакваше близнаци, но едно от бебетата е починало при раждането.

Привържениците на „Анфийлд“ ръкопляскаха и изпяха химна на клуба You’ll never walk alone в знак на съпричастност.

На терена „Ливърпул“ не остави никакви съмнения в своята доминация.

До края на първата част самият Салах се разписа, а през второто полувреме Мане и още веднъж Салах оформиха крайното 4:0.

По този начин „Ливърпул“ излезе на върха в класирането със 76 точки – две повече от преследвача „Манчестър Сити“.

„Гражданите“ обаче са с мач по-малко.

Мохамед Салах написа история, превръщайки се в първия футболист, отбелязал 5 гола срещу „червените дяволи“ в един сезон. Той вкара хеттрик срещу своя съперник през октомври.

Египтинянът също така е едва вторият играч след Месут Йозил, който записва гол и асистенция срещу „Манчестър Юнайтед“ и в двата двубоя за шампионата.

След края на сблъсъка мениджърът на „червените“ Юрген Клоп изрази своето съчувствие към Кристиано Роналдо и неговото семейство.

Германецът бе категоричен, че има толкова много неща, които са по-важни от футбола.