25.8 C
София

“Левски” постигна драматичен успех в Разград за Купата на България

Станимир Стоилов бе изгонен след края н адвубоя

„Левски“ победи „Лудогорец“ с 3:2 като гост в Разград в двубой от първия мач за Купата на България.

Завършекът на мача бе драматичен, а треньорът на „сините“ Станимир Стоилов бе изгонен с червен картон след последния съдийски сигнал, след като се замеси в разправия с щаба на домакините.

„Левски“ постигна изстрадана победа над 10-кратния шампион на България „Лудогорец“ Разград.

През първото полувреме „орлите“ водеха в резултата след точно попадение на Кирил Десподов още в 11-та минута.

В началото на втората част обаче „сините“ се активизираха и обърнаха резултата в своя полза само за 6 минути с голове на Драган Михайлович и Билал Бари.

Драмата обаче бе предназначена за самия край. Червени картони получиха Антон Недялков от домакините и Хосе Кордоба от гостите.

„Лудогорец“ получи право да изпълни дузпа и след проверка на ВАР тя бе потвърдена. В 93-та минута звездата Пиерос Сотириу изравни резултата.

Това обаче не бе всичко. „Левски“ също получи 11-метров наказателен удар. Георги Миланов пропусна, но стражът на домакините Симон Слуга бе напуснал голлинията и ударът бе изпълнен наново.

18-годишният Марин Петков този път бе точен и донесе успеха в полза на своя отбор.

Не липсваха скандали и след края на двубоя. Игор Пластун бе изгонен, а треньорът на „сините“ Станимир Стоилов се нахвърли върху щаба на домакините и също бе изгонен.

Реваншът е на стадион „Георги Аспарухов“ и ще се играе на 22 април от 19 часа.