“Колорадо Аваланч” се класира на финал за Купа “Стенли”.

Тимът от Денвър разби с 4:0 победи “Едмънтън Ойлърс” и ще спори за трофея с победителя от сблъсъка в Източната конференция между “Тампа Бей Лайтнинг” и “Ню Йорк Рейнджърс”, като “Рейнджърс” води с 2:1 победи на защитаващия титлата шампион.

“Колорадо” спечели с 6:5 като гост след оувъртайм и по този начин си осигури първи финал от 2001 година насам, когато спечели състезанието.

През първата част “левините” водеха с 1:0. Във втората част обаче канадският тим вкара три безответни гола и обърна резултата в своя полза.

В третата третина битката бе здрава, като двата отбора стигнаха до 5:5, което доведе мача до продължения.

Минута и 19 секунди след началото на оувъртайма Артури Лехконен се оказа героят за “Аваланч”, отбелязвайки златен гол.

“Колорадо” грабна Купа “Стенли” за последно през 2001 година, когато във финалния двубой надделя над “Ню Джърси Девилс” с 4:3 победи.