21.8 C
София

“Фулъм” спечели титлата в Чемпиъншип след разгром над “Лутън” (ВИДЕО)

"Котиджърс" са недостижими на върха с 90 точки

“Фулъм” спечели титлата в Чемпиъншип – второто ниво на английския футбол. “Котиджърс” си осигуриха първото място след категоричен успех над “Лутън” със 7:0.

“Фулъм” си осигури първото място в шампионата математически след като разгроми “Лутън Таун” в мач от предпоследния кръг.

“Котиджърс” си бяха гарантирали класиране във Висшата лига, но първото място все още беше под въпрос.

Половин час след началото на двубоя шотландецът Том Кеърни откри резултата. 10 минути по-късно Тете удвои. В началото на втората част 19-годишният Фабио Карвальо направи резултата класически.

Голмайсторът Александър Митрович се разписа за 4:0, а малко след това и Боби Рийд отбеляза.

До края на двубоя Сери и още веднъж Митрович оформифа крайния резултат – 7:0.

Александър Митрович е отбелязал впечатляващите 43 попадения в Чемпиъншип.

“Фулъм” остава недостижим на върха в класирането с 90 точки. Втори е “Борнемут” с 82, докато “Нотингам” е трети със 79 точки. Двата отбора играят един срещу друг тази вечер. Завършилият на второ място ще спечели директна промоция за Висшата лига.