fbpx
More

“Евертън” се спаси от изпадане във Висшата лига (ВИДЕО)

"Карамелите" обърнаха "Кристъл Палас" и са с 4 точки повече от "Бърнли" и "Лийдс" кръг преди края

“Евертън” се спаси от изпадане във Висшата лига на Англия кръг преди края. “Карамелите” победиха “Кристъл Палас” с 3:2, постигайки пълен обрат.

“Евертън” се нуждаеше от задължителна победа и грешна стъпка на прекия конкурент “Бърнли”, за да оцелее.

Гостите от Лондон обаче започнаха двубоя по-добре. Жан-Филип Матета откри резултата в 21-та минута, а в 36-та Джордан Аю удвои.

През втората част “карамелите” се активизираха и мениджърът Франк Лампард пусна в игра Деле Али на мястото на Андре Гомеш.

Това даде резултат и в 54-та минута Майкъл Кийн намали резултата след асистенция на Холгейт.

“Евертън” се активизира и осъществи пълен обрат. Четвърт час преди края Ричарлисон изравни, а пет минути преди края Калвърт-Люин донесе успеха на “карамелите”.

По същото време “Бърнли” завърши наравно 1:1 като гост на “Астън Вила” и това гарантира оцеляването на тима, воден от Франк Лампард, кръг преди края на шампионата.

След края на двубоя не липсваха инциденти. Фенове на “Евертън” нахлуха на терена, за да отпразнуват оцеляването.

Мениджърът на гостите Патрик Виейра трябваше да мине през целия терен, за да стигне до съблекалните.

Французинът изрита привърженик на домакините, след като бе провокиран.

“Евертън” има 39 точки. “Бърнли” и “Лийдс” ще се борят за оцеляване в последния кръг.

Двата тима имат по 35 точки, като “виненочервените” са с по-добра голова разлика.

В последния кръг “Лийдс” гостува на “Брентфорд”, докато “Бърнли” е домакин на “Нюкасъл”.