“Бостън Селтикс” записа победа срещу “Голдън Стейт Уориърс” в мач номер 3 от финала на Националната баскетболна асоциация.

“Келтите” спечелиха със 116:100 в собствената си зала “ТД Гардън” и поведоха с 2:1 победи. Играе се във формат 4 от 7.

Най-резултатен в мача беше звездата на “воините” Стеф Къри с 31 точки. Това обаче не помогна на гостите от Калифорния.

Джейлън Браун реализира 27 точки за “келтите”, Джейсън Тейтъм – 26, докато Маркъс Смарт записа 24.

“Бостън” беше по-активният отбор през по-голямата част от мача. Домакините водеха с 12 точки разлика на полувремето.

В третата четвърт гостите успяха да намалят аванса на само 4 точки – 93:89.

В последната част обаче “келтите” отново се мобилизираха и това беше достатъчно за крайния успех.

Четвъртият мач е отново в Бостън в петък срещу събота от 4 часа сутринта българско време.

“Бостън” има 17 титли в своята история, също толкова има и “Лос Анджелис Лейкърс”. “Келтите” се борят да станат еднолично най-титулувания отбор.

“Голдън Стейт” е печелил шампионата общо 6 пъти.