fbpx
More

“Бостън” елиминира “Милуоки” в плейофите на НБА (ВИДЕО)

"Келтите" ще се изправят срещу "Маями" на полуфинал

“Бостън Селтикс” елиминира “Милуоки Бъкс” в полуфинален плейоф от Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. “Келтите” се наложиха със 109:81 и продължават напред след 4:3 победи.

“Бостън” отстрани миналогодишния шампион в НБА.

В зала “ТД Гардън” “келтите” и “елените” започнаха равностойно, като гостите водеха с 26:20 след първата четвърт.

Във втората част двубоят се изравни и “Бостън” поведе с 48:43.

В третата четвърт “келтите” дръпнаха с 15 точки преднина и постепенно увеличаваха своя аванс до края на двубоя.

Грант Уилямс бе най-резултатен за домакините с 27 точки, Джейсън Тейтъм добави 23. За гостите звездата Янис Антетокумпо реализира 25 точки, но това се оказа недостатъчно.

На финал в Източната конференция “Бостън” ще се изправи срещу “Маями”. “Хийт” елиминира “Филаделфия” с 4:2 победи.

В другия мач от нощта “Далас Маверикс” изненадващо разби миналогодишния финалист “Финикс Сънс” като гост със 123:90.

Звездата на победителите Лука Дончич беше на върха с 35 точки, 10 борби и 4 асистенции.

“Магьостиците” са наложиха с 4:3 победи и ще се изправят срещу “Голдън Стейт Уориърс” във финала на Западната конференция.

“Войните” елимираха “Мемфис” с 4:2 победи.