More

“Бостън” е на финал в НБА след успех над “Маями” (ВИДЕО)

На финала "келтите" ще се изправят срещу "Голдън Стейт"

“Бостън Селтикс” се класира на финал в Националната баскетболна асоциация.

“Келтите” победиха “Маями Хийт” като гост в мач номер 7 и ще се изправят срещу “Голдън Стейт Уориърс” на финала.

“Бостън Селтикс” надделя над “Маями Хийт” със 100:96 точки в зала “FTX Arena” в Маями.

След първата четвърт гостите имаха убедителен аванс от 15 точки – 32:17.

Във втората четвърт обаче домакините успяха да се върнат в двубоя и намалиха изоставането си на само 6 точки – 55:49.

В третата четвърт “келтите” отново имаха аванс от 7 точки разлика.

В последната част дойде истинската драма. Малко преди края на двубоя “Бостън” водеше с 98:85. “Маями” обаче показа борбеност и вдъхновени от своята публика домакините намалиха резултата до само две точки разлика.

След два реализирани наказателни удара обаче “келтите” подпечатаха своя успех.

Това е първи финал за “Бостън” от 12 години насам. Тогава тимът загуби от “Лос Анджелис Лейкърс”.

Последната титла за “келтите” пък е от 2008 година.

За тима, воден от Айм Удока, най-резултатен бе Джейсън Тейтъм с 26 точки, Джелън Браун добави 24.

Джими Бътлър отбеляза 35 точки за “Маями”, а Адебайо се отчете с 25, но това не бе достатъчно за обрат от страна на “горещите”.

На финал “Бостън” ще се изправи срещу “Голдън Стейт Уориърс”.

“Воините” надделяха над “Далас” с 4:1 победи и ще играят шести финал в НБА в последните 8 години.

“Голдън Стейт” печели титлата през 2015, 2017 и 2018 година.