fbpx
More

България грабна бронзов медал от Европейското първенство по художествена гимнастика в Тел Авив

Шампион стана Израел

България спечели бронзов медал от Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Тел Авив. Девойките ни в състав Елвира Краснобаева и Дара Стоянова събраха сбор от 116.100 точки, което ги нареди на трета позиция.

С добрата си игра Елвира Краснобаева успя да се класира за финалите на обръч и топка, а Дара се пребори за финала на бухалки.

Шампион стана Израел със сбор от 120.600 т. Среброто е за отбора на Румъния с актив от 117.050 точки.

За последно България е имала медал от отборно състезание при девойките през 2006 година, когато тимът ни в лицето на Биляна Проданова и Филипа Сидерова спечели отново бронзово отличие