Австралия победи Обединените арабски емирства с 2:1 в междуконтинентален полуфинален плейоф за класиране на Мондиал 2022.

По този начин “кенгурата” лишиха от своя съперник от участие на Световното първенство.

Двубоят се игра на стадиона в Ал Раян, Катар.

През първата част нямаше сериозни опасности пред двете врати и резултатът остана 0:0.

Наставникът на емирствата Родолфо Арубарена, който е бивш капитан на “Виляреал”, стартира със схема 4-3-3, докато колегата му Греъм Арнолд започна с 4-2-3-1.

През първото полувреме голмайсторът в квалификациите за Световното първенство Али Мабкут получи жълт картон.

В началото на втората част двата отбора си размениха по едно попадение.

Джаксън Ървин откри резултата за “кенгурата”, докато малко след това Кайо Канедо изравни.

И двамата треньори направиха необходимите смени.

6 минути преди края на редовното време след центриране от ъглов удар халфът на “Айнтрахт” Франкфурт Айдин Хрущич засече топката от воле и след рикошет отбеляза гол.

Австралия се класира на финален плейоф срещу Перу. Двубоят ще се играе на 13 юни на неутрален терен в Катар.

Двата отбора играха един срещу друг на предния Мондиал в Русия в груповата фаза, като Перу спечели с 2:0.

Австралия не е пропускала Световно първенство от 2006 година насам.

В последния междуконтинентален плейоф един срещу се изправят Коста Рика и Нова Зеландия на 14 юни.