fbpx
More

Аржентина разби Италия и грабна “Финалисима”

Сблъсъкът противопостави европейския шампион и победителя от Копа Америка

Аржентина разби Италия с 3:0 на “Уембли”. По този начин “гаучосите” триумфираха с трофея “Финалисима”.

Сблъсъкът противопостави европейския шампион и победителя от Копа Америка.

Аржентинците бяха убедителни и не оставиха съмнение в превъзходството си по време на целия двубой.

Лаутаро Мартинес откри резултата в 28-та минута след асистенция на Меси.

В добавеното време на първата част “гаучосите” отбелязаха още едно попадение, след като Мартинес изведе Ди Мария и последният реализира.

Роберто Манчини реагира светкавично, като направи цели три смени на почивката. Това обаче не даде нужният ефект.

Опитите на “адзурите” да стигнат до гол не бяха убедителни и в последната минута на двубоя Дибала направи резултата класически, носейки трофея “Финалисима” в полза на Аржентина.

87 хиляди зрители на “Уембли” видяха 17 удара към вратата за “гаучосите” и само 7 за “адзурите”. Аржентинците също така записаха 55% притежание на топката.

Това е трето издание на престижния трофей.

В първото Франция побеждава Уругвай през 1985 година, а във второто Аржентина надделява над Дания през 1993 година.