21.1 C
София

Важна победа за “Пирин” срещу “Локомотив” София

"Царско село" и "Ботев" Враца завършиха наравно

“Пирин” победи “Локомотив” София с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Първа лига. Головете за “орлетата” отбелязаха Станислав Манолев и Красимир Станоев.

През първата част домакините от Благоевград бяха по-активни. Още в 13-та минута на стадион “Христо Ботев” 36-годишният бивш национал Станислав Манолев откри резултата след далечен удар от извън наказателното поле.

“Пирин” отбеляза и втори гол преди почивката. Красимир Станоев отбеляза още едно прекрасно попадение точно половин час след началото на двубоя.

През втората част Матеус Дуарте отбеляза почетен гол за “железничарите”, но това не бе достатъчно и “Пирин” се поздрави с успеха.

По този начин отборът, воден от Радослав Митревски прекъсна негативната си серия от 3 поредни загуби в първенството без отбелязано попадение.

“Пирин” се изкачва до 11-та позиция с 28 точки, докато “Локомотив” е 12-ти с 26.

В другия мач от кръга “Царско село” и “Ботев” Враца завършиха наравно 1:1.

Врачани откриха резултата с ранен гол на Варгас, но Венцислав Христов изравни от дузпа в 90-та минута.

“Ботев” Враца има 23 точки и е предпоследен, докато “царете” се намират на последна позиция с 20 пункта.